היזמות היא דרך חיים

 הגלובליזם המתרחש כיום משפיע על מבנה התעסוקה. יותר החברות מפריטות את הפעילות שלהם לקבלני משנה. זהו שינוי ביחס לגישה הסוציאליות לפיה העובד משקיע במקום עבודתו ומקבל תמורה הולמת ובטחון תעסוקתי. התחרות גורמת לקבלן להתייעל ולכן הקבלן בוחר באלטרנטיבה של העסקת עובדים לפי הצורך, ובכך להקטין את התלות בהעסקת עובדים קבועים.  
 
מה קורה היום. עודפי היצע של עובדים מורידים תנאים בעיקר בשכר. ולכן האפשרות להתמודד עם מצב זה, היא לקחת אחריות אישית ולפתח יוזמות עסקיות. מקום העבודה כבר לא מקום בטוח והעובדים רוצים להבטיח הכנסה על פני זמן ומכשירים את עצמם למקצועות נוספים. לחלק מהם ההכנסה אינה מספיקה ומשלבים את עבודתם כשכירים וכעצמאיים.
קיימים מצבים בהם העובדים ההופכים ליזמים באין ברירה. שינוי מדיניות של בעל הבית לעבור ולעבוד רק בקבלנות משנה מאלצת חלק מהעובדים להפוך לקבלני משנה - להיות עצמאי.

האפשרות להתפתח באופן אישי, להקים מיזם עצמאי מצליח מביאה אנשים לאושר ולעושר אמיתיים. אני עשיתי את זה. אין יותר פחד של פיטורין, אני לעצמי לטוב לרע.
הדבר החשוב בפתיחת עסק, זה לזהות הזדמנויות עסקית, להאמין בעצמך, לאהוב את מה שאתה רוצה לעסוק ובכך להביא לידי ביטוי את הצלחה העסקית. כבר לא אותם זמנים שהאמה אמרה לבן ´´ תהיהה רק עורך דין , תהיה רק רופא. היום הנוער יודע מה הוא רוצה. המלצתי תהיה מה שאתה אוהב ורוצה.

לעסק 3 מרכיבים עיקריים בהצלחה עסקית:


 הראשון זה המישור היצרני. כשאתה נחשב לבעל מקצוע, אתה יוצר יתרון תחרות על פני אחרים. הלקוחות רוצה שרות טוב, מוצר איכותי.

 המישור השני זה הניהול והשיווק. לא די להיות בעל מקצוע, יש צורך בלדעת לנהל ולשווק. אם עד היום הביאו לך את העבודה. היום אתה הוא זה שצריך להביא את העבודות לעסק.

 המישור השלישי והמשלים את 2 האחרים הוא המישור הפיננסי. לא די להיות בעל מקצוע ועם ידע בשיווק , צריך גם להרוויח כסף מהפעילות העסקית.

רק שילוב של 3 המרכיבים הנ´´ל יכולים להיות בסיס להצלחה עסקית.

ישנם יזמים שטוענים שיש להוסיף מישור נוסף וזה המזל. אכן המזל מוסיף להצלחה העסקית. מחקר מעניין שפורסם ב SCIENTIFIC AMERICAN והנושא היה: האם יש אנשים שהם באמת בני מזל יותר מאחרים. התשובה היא גם וגם. המסקנות: ´´אנשים הרואים את עצמם בני מזל מרוצים הרבה יותר בכל תחומי החיים מאלה הרואים עצמם חסרי מזל או ניטרליים´´. בני מזל מחייכים כפליים מחסרי מזל ושומרים יותר על קשר עין, הדבר מביא ליתר מפגשים חברתיים המייצרים יותר הזדמנויות. בני מזל נוטים להיות רגועים יותר. בני מזל פתוחים יותר לחוויות חדשות בחיים. הם אינם נוטים לדבוק במוסכמות והם אוהבים דברים בלתי צפויים. בני מזל נוסעים יותר, נתקלים בסיכויים חדשים ומקדמים בברכה הזדמנויות ייחודיות.

סטיבן ו´ הוקינג כתב: ´´היה לי מזל שבחרתי לעסוק בפיזיקה תיאורטית, מפני שהיא אחד התחומים היחידים בהם המצב שלי לא עמד כמכשול חמור´´. חוסר היכולת תנועה ומרותק לכסא גלגלים, ניצל הוקינג את גורלו כהזדמנות לשנות את הדרך שבה אנו מבינים את היקום והוא אכן עשה זאת
 
המידע ניתן כשירות לציבור ולא יכול לשמש כעילה לתביעה כלשהי
אושן טכנולוגיות בניית אתרים | איזק בראל עיצוב אתרים כל הזכויות שמורות למ.ט.י. אשדוד 2018